Maj

dabrowka-rozlogowa

W niedzielę fotografowałam wiosnę, bezwstydną i uroczą. W lesie pozowała mi chełpliwie, obnażając się dąbrówką, kokoryczką, konwaliami, marzanką, rogownicą, i mnóstwem innych roślin.konwalie2

kokorycz

na-polanie

Mój ogród też nieźle się spisał: kwitnie kalina szorstkolistna, którą polecam wszystkim dysponującym choćby skrawkiem miejsca(nie traci liści zimą).kalina

kalina1

Lubię niepozorne śniedki, orliki, ostatnie już(niestety) tulipany:sniedki

tulipan-otwarty

ornitogallum

Ale na takiej polanie w lesie to ja mogę wszystko…las-polana

Reklamy

Tagi:

Komentarzy 25 to “Maj”

 1. ja tu tylko sprzatam Says:

 2. ja tu tylko sprzatam Says:

  Ech… zapomniałem, że komentarze zawierające tylko linki, wylatują…

 3. flanelka Says:

  ..i schematów dalszy – naparzankę pod budką z piwem (wpis poprzedni) pokrywa się pachnącym kwieciem (wpis aktualny).
  Który raz?
  I po kiego udawać, że się jest elitą, kiedy nurkowanie na dno wciąga (w szprychy koła, co się toczy nieprzerwanie)?
  Można pisać wulgarnie, a można wulgarnie się zachowywać pod płaszczykiem niejadania z jednego kotła z pospólstwem. Protekcjonalny ton tylko podkreśla wulgarność przyjętej postawy.

  Uroczego dnia, Pani Lepsza ;)

 4. flanelka Says:

  *ciąg mi wciąło przed dalszy

 5. cogitomen Says:

  Mam pytanie. Czy dzisiejszy wpis (i brak wpisów od dłuższego czasu) upoważnia mnie do myślenia, że drugi blog stracił rację bytu? Pani Def.?
  Doszły mnie słuchy o tym iż obie panie -pani flanelka i autorka blogu pani Defendo są w konflikcie. Jednak przyznam szczerze pani f. że jej inwektywy oraz inne rodzaje antypatii skierowane w stronę pani Defendo nic mnie nie obchodzą i nie życzę sobie ‚potykania’ się o nie na tutejszym blogu. Udało się pani zniesmaczyć mnie na tyle, że chcąc nie chcąc kieruję te słowa do pani poczucia przyzwoitości z nadzieją na zrozumienie.
  Pozdrawiam c.

 6. defendo Says:

  Flanelko, ja to po prostu widzę i czuję – i dzielę się tym, bo czemu nie?
  Niczego nie zakopuję, szafy bez trupów. Najzwyczajniej i po prostu pojechałam sobie w las i zniewolił mnie. Postaw na stole bukiet konwalii, a też poczujesz.
  Faktycznie – nie jadam z kotła, preferuję porcelanę i nie uważam tego za grzech.
  Cogito – konflikt? Ależ nie:)))
  Konflikty akceptuję, a nawet lubię – ale te twórcze, inspirujące. Albo te, które mnie spalają. Nieporozumienia mnie tylko zniechęcają, Krzyś;)

 7. poltergeist666 Says:

  Def, koniecznie musisz dać zakładkę z harmonogramem wstawiania kolejnych notek. Nie można tak wstawiać, jak się chce, kiedy się chce i co się chce!

 8. Torlin Says:

  Co oni Cię tak atakują?

 9. defendo Says:

  To żarty, Torlinie ;)

 10. mniemanolog Says:

  Jak znajdę u siebie aż tyle kompleksów też będę atakował;-))

 11. flanelka Says:

  Wiesz, Defendo?

  Inni też po prostu widzą i czują.. i jak im coś śmierdzi, to nawet opisują, co czują ;)

  Cogitomen, wielce mnie interesi, o co się chcesz – czy też nie – potykać. Nie dorosłeś do koegzystencji, to Cię nie zatrzymuję. Od mojego bytowania gdziekolwiek wara, kochanie. Zapisz sobie, bo powtarzać Ci nie będę.

 12. flanelka Says:

  ps. gdybyś miał wcześniej wątpliwości, to je – mam nadzieję – skutecznie zaleczyłam. Jestem równie nieprzyzwoita jak Defendo, tylko nie udaję damy (chyba takiej, co to <i.damy, albo i nie damy..), dzięki czemu moja porcelana nie wstydzi się, że z niej jadam. Lubi autentyczność. Sztuczny blichtr miewają tylko odpustowe podróby.

  pps. jeśli zniesmaczyłam Cię bardziej, Bogu dzięki. Przyda się dieta dla Twego rozdętego ego, choćby bulimicznymi wymiotami zdefiniowana.

  Dobranoc :)

  a.. za gips nie oddaję, jakby co, więc uważaj na te po-tknięcia ;)

 13. flanelka Says:

  ps. gdybyś miał wcześniej wątpliwości, to je – mam nadzieję – skutecznie zaleczyłam. Jestem równie nieprzyzwoita jak Defendo, tylko nie udaję damy (chyba takiej, co to damy, albo i nie damy..), dzięki czemu moja porcelana nie wstydzi się, że z niej jadam. Lubi autentyczność. Sztuczny blichtr miewają tylko odpustowe podróby.

  pps. jeśli zniesmaczyłam Cię bardziej, Bogu dzięki. Przyda się dieta dla Twego rozdętego ego, choćby bulimicznymi wymiotami zdefiniowana.

  Dobranoc :)

  a.. za gips nie oddaję, jakby co, więc uważaj na te po-tknięcia ;)

 14. cogitomen Says:

  Nieporozumieniem jest brak odpowiedzi. Pytałem co z Twoim drugim blogiem Małgosiu.
  Pozdrawiam ciepło c.

 15. Torlin Says:

  Defendo, jeżeli to są żarty, to ja jestem Marilyn Monroe na planie filmowym. Ja na Twoim miejscu Flanelkę bym wyciął. Ot co.

 16. defendo Says:

  Cogito – napiszę tam, napiszę… Cierpliwości ;)

 17. defendo Says:

  Nie wytnę, Torlinie…
  To byłby rodzaj cenzury, a tej konsekwentnie nie stosuję.
  Moi komentatorzy muszą mieć pewność, że ich słowa nie zostaną usunięte; taką opcję przyjęłam. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że są tacy, którzy lubią moją pisaninę bez zastrzeżeń, tacy, którzy lubią ją chwilami, tacy, którzy nie cierpią itd. Każdy ma prawo oceniać to, co piszę, tworzyć sobie własną opinię o mnie. To prawo uważam za ważne, właśnie dlatego nigdy nie walczę z cudzymi wypowiedziami na mój temat, choćby uważano mnie za starą, tłustą jędzę, trójnogiego smoka, sknerę, alkoholiczkę czy co tam jeszcze zdołają wymyślić, nie mając o mnie zielonego pojęcia. Ci, którzy mnie znają osobiście, takich legend nie budują.
  I jeszcze jedno – ufam moim gościom. Czytają i sami decydują, z kim chcą podjąć dialog, a z kim nie życzą sobie rozmawiać.
  Nie sądzisz, że zignorowanie czyjejś wypowiedzi bywa boleśniejsze od wycięcia komentarza? ;)

 18. defendo Says:

  Mniemanologu, to Ci się nie uda :))

 19. ja tu tylko sprzatam Says:

  „Nie sądzisz, że zignorowanie czyjejś wypowiedzi bywa boleśniejsze od wycięcia komentarza? ;)”

  ale czy chodzi właśnie o to, żeby komuś sprawić więcej bólu?

 20. procesVII Says:

  Ja na Twoim miejscu Flanelkę bym wyciął. Ot co.

  Ale nie jesteś na miejscu Defendo. Dlatego u Defendo jest fajny salonik dyskusyjny, a u Ciebie nudna dydaktyka, którą każdy ma w dupie. Jesteś starym, zgryźliwym nudziarzem.
  Defendo nie wycina, bo jest damą, a Ty, kiedy pierwszy raz mnie ujrzałeś, nazwałeś „trollem”. A ja przyszedłem złożyć Defendo życzenia urodzinowe.
  Nie jesteś na miejscu Defendo i nigdy nie będziesz. Albowiem jesteś nudnym, zgryźliwym i agresywnym ćwokiem. I jaja se możesz wyciąć i usmażyć, niekulturalny buraku.

 21. defendo Says:

  Nie, Jatu, nie chodzi o to.
  To efekt uboczny niewycinania.
  A Twoje zdjęcia – przepiękne!

 22. procesVII Says:

  A Ty Defendo uparłaś się na tę fotografię. Jakby naprawdę nie było jakichś pożyteczniejszych zajęć. Wszyscy dziś strzelają te fotki i wstawiają na blogi. Nie wiem, może tam u Was w kole gospodyń wiejskich zapisałaś się na jakieś kursy?

 23. Torlin Says:

  Proces VII!
  I bardzo dobrze, czuję się w swojej skórze znakomicie. Ale ponieważ przypomniałeś nasze poznanie, a nowi komentatorzy nie wiedzą, o co chodzi – to może powtórzymy?
  Ty w dniu urodzin czy imienin Defendo napisałeś: „Wszystkiego co najlepsze życzę Ci Defendo z okazji Twych – prawdopodobnie przedostatnich – urodzin. Dużo szczęścia, wielokrotnych orgazmów i bogatego męża”.
  Ja na to napisałem: „Co ten proces wygaduje? Jakie przedostatnie? Czyżby troll?”. I dzisiaj po takim Twoim zdaniu napisałbym swoje powtórnie.

 24. grześ Says:

  A ja powiem tylko, ze pikne kwiatki, no
  :)
  Pozdro.

 25. oceanofstupidity Says:

  Pewnie, że piękne. Zdjęcia robisz coraz lepsze. W paru miejscach jeszcze jest zbyt wiele światła ale ogólnie ładne foty :)

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: